Jaunumi

Aleksandra Pelēča lasītava

Ar prieku paziņojam, ka jau tuvākajā nākotnē pie mums būs atrodamas arī „Aleksandra Pelēča lasītava” izdotās grāmatas!

Aleksandra Pelēča lasītava” izdod retas e-grāmatas, veicina nacionālas nozīmes kultūras mantojuma un dzejnieka Aleksandra Pelēča literārā mantojuma apzināšanu un saglabāšanu, sniedz sabiedrībai informācijas pakalpojumus, palīdz realizēt interesantas idejas (izdevumi nelielos metienos), piedalās mutvārdu vēstures apkopošanas un novadpētniecības darbā. Iesaistās bibliotēku, grāmatnīcu, muzeju, tūrisma un informācijas centru, kultūras un izglītības iestāžu sadarbības programmās.

„Aleksandra Pelēča lasītava” dibināta 2000. gadā – „Triju zvaigžņu” ordeņa kavaliera, Talsu novada dzejnieka Aleksandra Pelēča (1920 – 1995) 80. jubilejas gadā. „A. Pelēča lasītava” ir 1999. gadā atbalstītā projekta „Skrīnis” radošās grupas darbības turpinājums. Organizācijas dibināšanas iniciatori mēnešraksta „Skrīnis” veidotāji Māris Arbidāns un Zigurds Kalmanis.

Kopš dibināšanas Lasītava sadarbojas ar Lībagu pagasta Dižstendes bibliotēku, Valsts Stendes selekcijas stacijas Zinātnisko bibliotēku. „Aleksandra Pelēča lasītavai” ir sava grāmatu kolekcija. Daļēji tās nāk no dzejnieka Aleksandra Pelēča un Lasītavas biedru personiskajām bibliotēkām, bet prāvāko skaitu devuši ziedotāji (trimdas latvieši Vilis Miķelsons, Viktors Zemesarājs, Ilze Zīverte, Aina Zemdega, literatūrzinātnieks Ilgonis Bērsons, dzejniece Monika Zariņa u.c.).

Talsu pilsētas dome 2002. gadā Lasītavu apbalvoja ar dzejnieka Aleksandra Pelēča vārdā nosaukto prēmiju, ko piešķir par augstvērtīgiem darbiem prozā, dzejā, publicistikā, literatūrzinātnē, kas veltīti Talsu pilsētai un novadam (Kārlis Draviņš – „Gadījuma dzejoļi”, Talsu novada literātu dzejas kopkrājums „Mani kaķi ir zaļi”), kā arī par ieguldījumu A. Pelēča daiļrades pētniecībā un popularizēšanā (nepublicētie dzejoļi krājumā „Bērzu grāmata” (pdf e-grāmata), runu, rakstu un publikāciju krājums „Laime ir zemas barakas izskatā”).
Lasītava 2003. gadā saņēma Latviešu preses biedrības (ASV) atzinības diplomu par mākslinieciski augstvērtīgiem izdevumiem.

„A. Pelēča lasītava” izdod retas e-grāmatas, veicina nacionālas nozīmes kultūras mantojuma un dzejnieka Aleksandra Pelēča literārā mantojuma apzināšanu un saglabāšanu, sniedz sabiedrībai informācijas pakalpojumus, palīdz realizēt interesantas idejas (izdevumi nelielos metienos), piedalās mutvārdu vēstures apkopošanas un novadpētniecības darbā.

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Jūs varat izmantot šos HTML tagus un atribūtus:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>